Testy na Koronawirus

Badanie – Kiedy wykonać badanie PCR w kierunku koronawirusów?

Test należy wykonać przypadku podejrzenia kontaktu z osobą z potwierdzonym przypadkiem COVID-19 oraz u osób z objawami sugerującymi zakażenie SARS-CoV-2.

Badanie PCR w kierunku koronawirusów polega na wyizolowaniu cząsteczek wirusowego materiału genetycznego z materiału uzyskanego od pacjenta, po czym są one amplifikowane i poddawane analizie i badaniu.

Jedną z najgroźniejszych cech wirusa SARS CoV-2 jest jego wysoka zakaźność. Rozprzestrzenia się niezwykle łatwo drogą kropelkową, czyli poprzez obecność małych cząsteczek wody wydychanych przez człowieka i rozprzestrzenianych na znaczne odległości podczas kaszlu lub kichania. Problemem jest również dość długi okres inkubacji, podczas którego chory (mimo braku objawów choroby) może przenosić zakażenie tym wirusem na inne osoby.

Okres ten trwa zwykle od 2 do 14 dni, dlatego standardowy okres kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną wynosi 14 dni. Robi się to w celu wyeliminowania ryzyka przeniesienia tego patogenu na inne osoby.

COVID-19, choroba wywoływana przez koronawirusa SARS-Cov-2, w większości przypadków przebiega z łagodnymi objawami klinicznymi. Sporadycznie jednak, zwłaszcza u osób starszych i z chorobami współistniejącymi, COVID-19 może prowadzić do ciężkiej niewydolności oddechowej wtórnej do ostrego zapalenia płuc, co może nawet zakończyć się zgonem pacjenta.

Objawy zachorowania na koronawirusa:

  • Utrata apetytu
  • Gorączka
  • Kaszel
  • Ogólne zmęczenie, osłabienie,
  • Trudności z oddychaniem
  • Bóle mięśniowo-stawowe

Dodatkowo charakterystycznym objawem, który może się utrzymywać przez jakiś czas po zakończeniu infekcji, jest utrata węchu i smaku.

Badanie kiedy wykonać badanie PCR w kierunku koronawirusów
Badanie kiedy wykonać badanie PCR w kierunku koronawirusów
SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test Nasal

Zapytaj o cenę

Biocredit Covid-19 Ag Detection Kit

Zapytaj o cenę

Accu-Tell COVID-19 IgG/IgM Rapid Test

Accu-Tell COVID-19 IgG/IgM Rapid Test

Numer Katalogowy:GEN-B352-20tests

Zapytaj o cenę

Powiązane

Koronawirus omikron - co o nim wiemy? Pytania I odpowiedzi

Nowy wariant Covid Omikron – Q&A

Nowy wariant Covid-19, zwany wariantem Omikron (ang Omicron) lub wariantem Covid Omikron, został po raz pierwszy odkryty 11 listopada 2021 r. w Botswanie w Republice Południowej Afryki. Naukowcy szacują, że około 90% nowych zakażeń koronawirusem w RPA opiera się na tym nowym wariancie, który mógł również rozprzestrzenić się na osiem innych prowincji. Kiedy międzynarodowi podróżni...
Q&A na temat koronawirus (COVID-19) #zostańwdomu Czym jest koronawirus? Czym jest COVID-19?

Q&A na temat koronawirus (COVID-19)

Badanie - Kiedy wykonać badanie PCR w kierunku koronawirusów? Test należy wykonać przypadku podejrzenia kontaktu z osobą z potwierdzonym przypadkiem COVID-19 oraz u osób z objawami sugerującymi zakażenie SARS-CoV-2. Badanie PCR w kierunku koronawirusów polega na wyizolowaniu cząsteczek wirusowego materiału genetycznego z materiału uzyskanego od pacjenta, po czym są one amplifikowane i poddawane analizie i...
czym jest- koronawirus covid-19 corona virus

Koronawirus (COVID-19) – Co musisz wiedzieć?

Koronawirus jest nowym szczepem wirusa oddechowego, który wchodzi w skład dużej rodziny wirusów. Wirus ten powoduje chorobę, która obejmuje zarówno przeziębienie, jak i cięższy zespół oddechowy. Na Bliskim Wschodzie (MERS-CoV) i zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV).Koronawirus jest największą grupą wirusów należących do rzędu Nidovirales, które obejmują rodziny Coronaviridae, Arteriviridae i Roniviridae. Coronaviridae ma dwie...

*Obrazy – licencja Creative Commons (CC).