Małe cząsteczki Przeciwciał

Co oznacza termin "mała cząsteczka"?

W dziedzinie biologii molekularnej i farmakologii termin mała cząsteczka odnosi się do niepeptydowego związku organicznego o małej masie cząsteczkowej (< 900 daltonów), który może regulować proces biologiczny. Małe cząsteczki jako materiały badawcze mają wiele zalet, ponieważ można je zaprojektować tak, aby były selektywne, silne, rozpuszczalne w wodzie lub przepuszczalne dla komórek. Większość leków to małe cząsteczki. Większe struktury, takie jak kwasy nukleinowe i białka, a także wiele polisacharydów nie są małymi cząsteczkami, chociaż ich monomery składowe (odpowiednio rybo- lub deoksyrybonukleotydy, aminokwasy i monosacharydy) są często uważane za małe cząsteczki.

Przeciwciała o małych cząsteczkach firmy Cusabio

Małe cząsteczki są powszechnymi składnikami występującymi w medycynie, żywności, kosmetykach, pestycydach, środkach odurzających i odczynnikach badawczych, które również można znaleźć w organizmach ludzkich, jak również w środowisku. Przeciwciała małocząsteczkowe firmy Cusabio mogą być stosowane w szerokim zakresie, np. w badaniach naukowych, diagnostyce, teranostyce, monitorowaniu środowiska, testowaniu żywności i badaniu nadużywania leków. Należy zauważyć, że jak pokazuje poniższa lista, wszystkie przeciwciała małocząsteczkowe firmy Cusabio są przeciwciałami monoklonalnymi i charakteryzują się wysoką specyficznością w zatwierdzonych zastosowaniach.

Cusabio

Gorące małe cząsteczki

Poniżej przedstawiamy krótkie wprowadzenie do kilku gorących małych cząsteczek.

Neomycyna

Jest antybiotykiem aminoglikozydowym, który zwalcza bakterie w organizmie i jest stosowany w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia podczas zabiegu chirurgicznego na jelitach. Neomycyna jest również stosowana w celu zmniejszenia objawów śpiączki wątrobowej. Można ją znaleźć w wielu lekach stosowanych miejscowo, takich jak kremy, maści i krople do oczu. Neomycyna należy do klasy antybiotyków aminoglikozydowych, które zawierają dwa lub więcej aminocukrów połączonych wiązaniami glikozydowymi. Przeciwciało monoklonalne neomycyny jest również używane do wykrywania antygenu neomycyny.

Nitrofurazon

Określany również skrótem INN, jest semikarbazydem powstającym w wyniku formalnej kondensacji semikarbazydu z 5-nitrofuraldehydem. Lek przeciwbakteryjny o szerokim spektrum działania, chociaż o niewielkiej aktywności wobec gatunków Pseudomonas, jest stosowany miejscowo na oparzenia, owrzodzenia, rany i zakażenia skóry.

Furaltadon

Jest oksazolidynonem, który jest 1,3-oksazolidyn-2-onem podstawionym w pozycji 1 przez grupę (5-nitro-2-furylo)metyleno]aminową i w pozycji 5 przez grupę morfolin-4-ylometylową. Środek przeciwbakteryjny, dawniej stosowany doustnie, ale wycofany ze względu na toksyczność, jest stosowany miejscowo (jako sól chlorowodorkowa) w leczeniu zaburzeń ucha.

Kwas cholowy

Znany również jako kwas 3α,7α,12α-trihydroksy-5β-cholan-24-oic, jest naturalnie występującym kwasem żółciowym, który jest stosowany w leczeniu pacjentów z genetycznymi niedoborami w syntezie kwasów żółciowych. W przypadku podawania dużych dawek, terapia zastępcza kwasem cholowym była związana z niewielkim zwiększeniem stężenia aminotransferaz w surowicy, ale nie była związana z przypadkami klinicznie jawnego ostrego uszkodzenia wątroby z żółtaczką.

Kortyzol

Jest hormonem steroidowym w klasie hormonów glukokortykoidów. Jest on również znany jako hydrokortyzon jako lek. Jest on produkowany u ludzi przez zona fasciculata kory nadnerczy w obrębie nadnercza. Jest on uwalniany w odpowiedzi na stres i niskie stężenie glukozy we krwi.

Testosteron

Jest męskim hormonem płciowym, który jest ważny dla rozwoju seksualnego i reprodukcyjnego. Należy on do klasy męskich hormonów zwanych androgenami, które czasami nazywane są sterydami lub sterydami anabolicznymi. National Institutes of Health uważa testosteron za najważniejszy męski hormon. Kobiety również wytwarzają testosteron, ale na niższym poziomie niż mężczyźni.

Inni dostawcy:

1