Znakowanie przeciwciał i białek

Znakowanie przeciwciała specyficznym znacznikiem stało się ważną i rutynową procedurą w naukach biologicznych i badaniach medycznych. Znaczniki, które obejmują zarówno markery wizualne, takie jak barwniki fluorescencyjne, jak i cząsteczki haptenów, takie jak biotyna, mogą być stosowane w celu zwiększenia widoczności kompleksów immunologicznych i interakcji białko-białko lub mogą być stosowane w izolacji i oczyszczaniu białka.

Przy określaniu, jaki rodzaj etykiety wybrać, należy skupić się na dalszym zastosowaniu, do którego przeciwciało będzie używane. Znaczniki fluorescencyjne są stosowane głównie w obrazowaniu komórkowym, cytometrii przepływowej, blottingu fluorescencyjnym i zastosowaniach immunofluorescencyjnych. Z kolei znaczniki enzymatyczne, takie jak HRP i AP, są powszechnie używane w zastosowaniach blottingu, ELISA i immunohistochemii. Znaczniki haptenowe, takie jak biotyna, są bardziej uniwersalne spośród możliwych opcji znaczników, ponieważ mogą być stosowane w izolacji białek, oczyszczaniu i każdej z wyżej wymienionych aplikacji.

AAT Bioquest oferuje kompleksowy pakiet zestawów do znakowania przeciwciał i białek do wyboru. Zestawy te, zaprojektowane z myślą o początkujących naukowcach, mają najprostsze protokoły i wymagają najmniejszego doświadczenia.

Inni dostawcy:

1